Karate klub
ŠKM-KK Stará Ľubovňa

Slovenský pohár - 2. kolo

Slovenský pohár - 2. kolo a zároveň Majstrovstvá SR v kumite družstiev 8-9 ročných sa uskutočnilo v Myjave 23.3.2019. Na dobre zorganizovanej súťaži sa naši karatisti tešili z viacerých úspechov, ale aj sklamaní. Súťaže sa zúčastnilo 535 pretekárov z 52 klubov zo Slovenska, čo svedčí o tom, že v Myjave sa stretla špička karate detí do 12-rokov. Vo viac ako 1061 štartoch v troch disciplínach Agility-Kata-Kumite si ľubovnianski karatisti vybojovali 4 zlaté, 3 strieborné a 7 bronzových medailí a celkovo skončili na ôsmom mieste zo všetkých klubov. Tešíme sa na posledné 3. kolo ktoré sa uskutoční doma v Starej Ľubovni v sobotu 13.4.2019.

1 miesta:
Kaleta Matej - Agility chlapci 6 roční
Dzadik Nicolas - Agility chlapci 7 roční
Pardusová Amanda - Agility dievčatá 8 ročné
Krivoňák Kamil - Agility chlapci 8 roční

2. miesta:
Kolej Samuel - Kumite ml. žiaci 8-9 rokov do 30kg začiat.
Bednarčíková Dominika - Kumite ml.žiačky 8-9 r.+ 37kg začiatočníčky
Šenšel Jakub - Agility chlapci 6 roční

3. miesta:
Dzadik Nicolas - Kumite chlapci 6-7 rokov do 26kg
Šenšel Jakub - Kumite chlapci 6-7 rokov do 30kg
Uhlárová Anastázia - Kumite ml. žiačky 8-9 r. -37kg zač.
Dufala Lukáš - Kumite st. žiaci 10-11 r. nad 40kg pokročilí
Kovalčík Michaela - Kumite st. žiačky 10-11 r. +40kg zač.
Györi Radovan Michael - Agility chlapci 8 roční
Uhlárová Anastázia - Agility dievčatá 9 ročné

Netreba opomenúť ani skvelý výkon družstva 8-9 ročných chlapcov v zložení Vasilik Daniel, Krivoňák Kamil, Šenšel Richard a Pitoňák Jakub(KK Kežmarok), ktorí v konkurencii 25 družstiev po dvoch víťazstvách podľahli v treťom kole celkovému víťazovi Real Trenčín a následne aj v boji o tretie miesto najprv vyhrali s klubom Farmex Nitra a následne v priamom súboji o tretie miesto smolne prehrali s klubom Uniza Žilina a skončili tak na štvrtom mieste.