Karate klub
ŠKM-KK Stará Ľubovňa

Rapid Cup 2012

Najväčší štadión na Slovensku - zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave - bol 11. novembra 2012 dejiskom medzinárodnej súťaže RAPID CUP.

Súťaže sa zúčastnilo 452 pretekárov. Medzi krajiny, ktoré sa turnaja zúčastnili, patrili okrem Slovenska aj Česká Republika, Estónsko, Maďarsko, Grécko či Venezuela. Do bojov sa zapojili karatisti vo veku od 5 do 15 rokov zo 49 klubov.

V Bratislave nechýbalo ani jedenásť karatistov ŠKM-KK Stará Ľubovňa, ktorí svojimi dosiahnutými výsledkami pekne zviditeľnili naše mesto. Najcennejšiu zlatú medailu vybojoval pre Starú Ľubovňu Adam Krafčík v kategórii chlapci 5 - 7 roční do 28 kg .

Medailovú zbierku doplnila trojica našich pretekárov svojou bronzovou medailou. Filip Bucko v kategórii ml. dorastenci do 50 kg, Adam Jurák v kategórii st. žiaci nad 40 kg a Filip Šenšel v kategórii chlapci 5 - 7 roční nad 28 kg.

V súbojoch o tretie mesto sa menej darilo Diane Jurákovej a Zuzane Kaletovej, ktoré vo svojich kategóriach obsadili nepopulárne 4. miesto.

Našich nádejných mladých karatistov najbližšie čaká pohárová súťaž, ktorá sa uskutoční 9. decembra v Poprade.

Horný rad zľava: Filip Bucko, tréner František Vorobeľ
Dolný rad zľava : Adam Jurák, Filip Šenšel, Adam Krafčík