Karate klub
ŠKM-KK Stará Ľubovňa

Majstrovstvá Slovenska kadetov a juniorov Nové Zámky

Športová hala Milénium v Nových Zámkoch bola nedávno dejiskom majstrovstiev Slovenskej republiky kadetov a juniorov v karate. Účasť na tejto najvýznamnejšej celonárodnej súťaži si vybojovala aj šestica pretekárov Športového klubu mesta Stará Ľubovňa.

Počas slávnostného otvorenia majstrovstiev sa konalo celkové vyhodnotenie Slovenského pohára pre rok 2010. Pohár pre celkového víťaza Slovenského pohára v karate si do Starej Ľubovne odniesli aj Samo Truska v kategórii kumite juniori do 55 kg a Zuzana Bukovinová, ktorá zvíťazila medzi juniorkami do 59 kg.

Po tomto vyhodnotení sa už naši karatisti pustili do bojov o majstra SR. Ako prvý zasiahol do bojov už spomenutý Samo Truska, ktorý sa stal majstrom Slovenska v kategórii juniorov do 55 kg. Spolu s ním sa na stupeň pre víťazov postavil aj Jakub Kaleta, ktorý si v rovnakej kategórii vybojoval 3. miesto. Pekné 3. miesto obsadila aj Zuzana Bukovinová medzi juniorkami do 59 kg. Kompletnú zbierku medailí doplnil 2. miestom Adam Vorobeľ - juniori do 76 kg, ktorý našiel premožiteľa až vo finálovom dueli. Blízko ku kovu mali aj Radoslav Karabinoš a Roman Vorobeľ, ktorí svoje zápasy prehrali až v repasáži a skončili štvrtí.

Reprezentanti mesta Stará Ľubovňa sa tak opäť výraznou mierou zaslúžili o zviditeľnenie nášho mesta na Slovensku, keď si spomedzi 251 pretekárov z 54 klubov dokázali vybojovať 9. miesto v celkovom hodnotení M-SR s medailovou bilanciou 1-1-2.