Karate klub
ŠKM-KK Stará Ľubovňa

Majstrovstvá SR juniorov, kadetov a mladších dorastencov, 3.12.2016 Trnava

 

 

Mestská športová hala v Trnave hostila  sobotu 3.12.2016 karatistov, ktorí prišli bojovať o tituly Majstrov Slovenska v kategóriách juniorov, kadetov a mladších dorastencov. Na tento turnaj nastúpilo na základe predchádzajúcej nominácie 353 pretekárov z 57 klubov Slovenska.
Drastická Pé-eNka v našom klube mala za následok to, že sme vycestovali iba so štvoricou pretekárov, no napriek tomu sme sa nevrátili na prázdno. Všetci štyria štartovali v zápase kumite a ako prvá nastúpila Michaela Dufalová v kategórií mladšie kadetky nad 50kg. Ta výhru z 1. kola nedokázala v 2. kole zopakovať a do následnej repasáže nepostúpila. Nedarilo sa ani kadetke Gabriele Kormanikovej v kategórii do 54kg, ktorej sa rovnako nepodarilo postúpiť z eliminačných bojov. O čosi lepšie sa darilo Adamovi Jurákovi, ktorý počas eliminačných bojov  prehral až zápas o finále, v repasáži už prehru nepripustil a z Trnavy si odniesol cenný bronz.
Ako cez kopírak mal priebeh turnaja aj pre Adamovú sestru Dianu Jurákovú a aj ona si v kategórii juniorky do 59kg vybojovala majstrovský bronz.

Výsledky:

3. miesto - Jurák Adam - Kumite kadeti 14-15 rokov do 63kg

3. miesto - Juráková Diana - Kumite juniorky 16-17 rokov do 59kg

Zúčastneným ďakujeme za maximálne nasadenie pri reprezentácii klubu i mesta a oceneným gratulujeme.