Karate klub
ŠKM-KK Stará Ľubovňa

Croatian Cup

V dňoch 15. - 16. januára sa v chorvátskom mestečku Samobor uskutočnil v poradí už 20. medzinárodný turnaj Grand Prix Croatia.

Na základe výsledkov z tejto sezóny bol komisiou štátnej reprezentácie nominovaný na turnaj aj náš pretekár, člen ŠKM Stará Ľubovňa, Samo Truska.

Turnaj bol akousi generálnou prípravou Majstrovstiev Európy, ktoré sa uskutočnia v srbskom Novom Sade, v dňoch 11.-13.2.2011. Do turnaja vkročil Samo podľa predstáv. Potom čo vyradil v prvom, druhom a treťom kole svojich súperov sa dostal až do finále, kde po tvrdom boji podľahol reprezentantovi Slovinska 1:2 a tak vybojoval pre Slovenskú republiku krásne druhé miesto v kategórii juniorov do 55 kg. Reprezentanti Slovenskej republiky si z  turnaja napokon odniesli 6 medailí, pričom Samova medaila bola jediná medzi juniormi.

Samo Truska bude ako druhý člen ŠKM Stará Ľubovňa, ktorý sa zúčastní Majstrovstiev Európy. Svojim získaným titulom majstra Slovenska a celkového víťaza slovenského pohára sa nominoval a bude reprezentovať Slovenskú republiku.