Karate klub
ŠKM-KK Stará Ľubovňa

Archív

Rozhovor s Adamom Vorobeľom, reprezentantom SR, účastníkom majstrovstiev sveta v karate v africkom Maroku

  1. S akými pocitmi a zážitkami si prišiel domov z nedávneho svetového šampionátu v Afrike?

Z môjho prvého účinkovania na majstrovstvách sveta som zo seba hneď po súťaži nemal dosť dobrý pocit, lebo na majstrovstvá som šiel s malým cieľom obstáť aspoň v prvom kole a  v rámci svojich schopností podať čo najlepší výkon. Nebolo to však jednoduché, nakoľko som štartoval o jednu váhovú kategóriu vyššie ako na majstrovstvách Európy v Paríži. Za necelé 2 mesiace som potreboval na váhe pribrať skoro 5 kg, čo sa mi aj podarilo. Na  takomto šampionáte štartujú kvalitne pripravení pretekári z celého sveta a zápas čo zápas potrebuje aj dávku šťastia.

Chcem podotknúť, že hneď v prvý deň sme boli súčasťou veľkolepého úspechu Slovenska, kde naša pretekárka sa stala majsterkou sveta, a ďalšie získali dve bronzové medaily. Prajem každému športovcovi a členovi tímu, aby zažil tú neopakovateľnú atmosféru na takomto vrcholnom podujatí.

Zážitky nikto nevie posúdiť, ak ich nezažil. Videli sme Casablancu, okúpali sme sa v mori a zahrali futbal na známych piesočnatých plážach už spomínanej Casablancy, spoznali sme inú svetovú kultúru. O zážitkoch by sa dalo veľmi veľa rozprávať a sú neopísateľné.

  1. Podarilo sa Ti splniť svoje plány a ciele, ktoré si si určil pred MS?

Svoj sen a plán nominovať sa na základe výsledkov zahraničných a domácich súťaží som si vyplnil. Avšak mojím cieľom bolo uspieť čo najlepšie, ale konkurencia bola veľmi veľká a skúsenejšia. Ako to však v športe býva, nie vždy všetko vyjde tak, ako si to človek zaumieni a naplánuje. Za výsledkom totiž nestojí vždy len športová forma. Je to súhrn do seba zapadajúcich malých čiastočiek, ktoré tvoria jeden veľký celok. Hranica medzi úspechom a neúspechom je naozaj veľmi tenká.