Karate klub
ŠKM-KK Stará Ľubovňa

36. ročník Veľkej ceny Slovenska, 27-28.2.2016 Bratislava

 

 

Posledný februárový víkend sa v Bratislavskej HANT aréne konala európska pohárová súťaž - 36. ročník Veľkej ceny Slovenska v karate. Tohto najväčšieho a najprestížnejšieho turnaja na Slovensku sa s pomedzi viac ako tisícky pretekárov zo 17 krajín zúčastnilo aj 10 pretekárov zo Starej Ľubovne. 


V sobotu sa v individuálnej disciplíne kumite predstavili naše dve najskúsenejšie pretekárky, Diana Juráková a Zuzana Kaletová, obe však počas eliminačných bojov vypadli a do bojov o cenné kovy nezasiahli. Viac sa im však darilo v súťaži družstiev kde hneď v 1. kole vyradili favorizovaný reprezentačný výber Poľska. V 2.kole narazili na vynikajúco rozbehnutú reprezentáciu Bieloruska, ktorej podľahli 2:0 a v boji o bronz nestačili na reprezentačný team Slovenska a celkovo tak obsadili 4. miesto.


V nedeľu sa v individuálnej disciplíne kumite predstavilo ďalších 8 pretekárov. Najviac z nich sa darilo Adamovi Jurákovi, ktorý prehral až vo finále na vlajky v pomere 2:3 s reprezentantom Chorvátska a získal vzácne striebro. Podobne sa darilo aj Alexandre Kataríne Sekelskej, ktorá prehrala boj o zlato a z Bratislavy domov brala rovnako striebornú medailu. Lukáš Dufala zaváhal až v boji o finále, ale následný súboj o bronz zvládol jednoznačne a obsadil celkové 3. miesto. V ďalších súbojoch skončili vo svojích kategóriach Adam Krafčik a Viliam Jozef Vasilik po bojových výkonoch celkovo na nepopulárnom 4. mieste. Ostatní pretekári vypadli počas eliminačných bojov a do bojov o cenné kovy nezasiahli. Všetkým však patrí veľká vďaka za výbornú reprezentáciu klubu i mesta s pod Ľubovnianskeho hradu.

 

Výsledky:

2. miesto
Alexandra Katarína Sekelská – kumite 6-7r. +28kg
Adam Jurák – kumite 14-15r. -63kg

3.miesto
Lukáš Dufala - kumite 8-9r. -32kg

4. miesto
Adam Krafčík - kumite 10-11r -40kg
Viliam Jozef Vasilík – kumite 8-9r -40kg
Team Stará Ľubovňa – kumite Juniorky 16-17r.