Karate klub
ŠKM-KK Stará Ľubovňa

3. kolo Slovenského pohára v Karate

V sobotu ŠKM Karate klub Stará Ľubovňa usporiadal záverečné 3. kolo Slovenského pohára v Karate detí a žiakov a zároveň Majstrovstvá kumite družstiev 10-11 ročných, kde súťažilo bezmála 500 pretekárov z celého Slovenska. Ako aj po iné roky naši pretekári doma nesklamali a vyhrali 7 zlatých, 7 strieborných a 10 bronzových medailí, čo im prinieslo celkové 3. miesto z 53 klubov v bodovej štatistike súťaže. AGILITY: Ako prví nastúpili najmladší pretekári na Karate Agility. Matej Kaleta a Jakub Šenšel. V tejto disciplíne získali 1. miesta a zároveň sa obidvaja s rovnakým počtom bodov stali celkovými víťazmi Slovenského pohára pre rok 2019. Prvé miesta v Karate Agility dosiahli aj Nicolas Dzadik, Emma Sivuľková, Amanda Pardusová a Anastázia Uhlárová. KUMITE: Azda najlepší úspech v športovom zápase kumite dosiahol Samuel Kolej, ktorý v konkurencii 20-tich pretekárov svoju kategóriu vyhral a získal titul Víťaz Slovenského pohára pre rok 2019. Krôčik od víťazstva v kumite boli aj Jakub Šenšel, Daniel Vasilik, Anastázia Uhlárová a Christopher Pardus, ktorí svojim súperom podľahli až vo finále a dosiahli strieborné priečky. Perfektné výkony v kumite predviedli a tretie miesta získali aj ostatní pretekári ŠKM a to Dominik Senko, Nicolas Dzadik, Dominika Bednarčíková, Karin Čubová, Roman Plučinský a Kamil Krivoňák, ktorý pridal aj striebro v Agility a taktiež sa stal víťazom Slovenského pohára. V kata tentoraz klub žiadne umiestnenie nezískal. Ďakujeme za reprezentovanie klubu a mesta.