Karate klub
ŠKM-KK Stará Ľubovňa

1. kolo Slovenského pohára detí žiakov a mladších dorastencov v karate

Za účasti 389 mladých karatistov vo veku od 5 do 13 rokov  sa v Rožňave18. februára 2012 uskutočnilo  1. kolo Slovenského pohára detí,  žiakov a mladších dorastencov  v karate. Medzi 44 klubmi Slovenska nechýbal ani klub ŠKM-KK Stará Ľubovňa s 20 súťažiacimi.

Prvé body  tohto pohára si dokázali pripísať najmenší karatisti vo veku 5 rokov , ktorí svoj prvý dotyk s karate pocítili minulý rok.   Najväčšiu radosť urobili práve oni, ktorí sa po prvýkrát postavili na stupeň víťazov. V kategórii súborné cvičenie kata 5-7 roční si 3. miesto vybojoval Oliver Barlík. Ostatní pretekári medaily vybojovali v športovom zápase kumite. Krásne  2. miesto získal Adam Krafčík, v kategórii kumite chlapci 5-7 ročných  do 28 kg. Ďalšie druhé miesta pridali Gabriela Kovalčíková v kategórii žiačky 8-9 ročné do 25 kg a   Oliver Barlík v kategórii kumite deti 5-7 ročné nad 28 kg. Zo starších súťažiacich si druhé miesto v kategórii mladšie dorastenky do 40 kg vybojovala Zuzana Kaletová. Tretie miesta pozbierali dievčatá v kategórii kumite  mladšie doratenky do 45 kg Diana Juráková a Vierka Kaletová. Pochváliť treba ďalších našich karatistov,  z najmenších Filipa Šenšela, ktorý sa nezľakol svojej prvej veľkej súťaže a podarilo sa mu zabojovať až o 3. miesto, nakoniec však skončil na peknom 5. mieste. Prvé body si pripísal aj Tobias Polomčák v kategórii mladší žiaci 8-9 roční nad 32 kg.

Na výsledkoch vidno, že naši starší reprezentanti majú svojich nástupcov, keď v klube vyrastajú ďalšie nádejné talenty a možno ďalší reprezentanti Slovenska.
2. kolo Slovenského pohára sa uskutoční 11. marca 2012 v Komárne.